Instalacje elektryczne

Zakład Instalatorstwa Elektrycznego

Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w systemach elektrycznych od 1980 roku. Naszą zasadą jest kompleksowa analiza potrzeb przyszłego użytkownika. Śledząc na bieżąco światowe trendy w technice elektrycznej, stosujemy rozwiązania w oparciu o najnowsze osiągnięcia techniczne. Rozwiązania takie są wysoce energooszczędne oraz bezpieczne dla człowieka. Zapewniamy w ten sposób wymierne korzyści ekonomiczne dla użytkownika.

Nasza firma ponadto wykonuje pomiary jednostek elektrycznych (ochrony przeciwporażeniowej, rezystancję izolacji, badania wyłączników różnicowo-prądowych, badania urządzeń piorunochronnych). Umożliwia nam to kompleksowe spojrzenie na wymagania i problemy dotyczące każdego przedsięwzięcia.

Ponad 40-letnie doświadczenie pozwala nam podjąć się nawet najcięższych wyzwań i wykonać je rzetelnie i co ważne na czas.


Mamy nadzieję, że informacje zawarte powyżej, pozwolą Państwu podjąć decyzję o współpracy z naszą firmą.

Czytaj więcej

Profesjonalny i kompleksowy elektryk Góra Kalwaria

Nasza oferta zaadresowana jest do klientów instytucjonalnych oraz indywidualnych – od prywatnych właścicieli domów i mieszkań, aż po zarządców i administratorów dużych kompleksów nieruchomości. Pracujemy zarówno w budynkach nowopowstających, jak i w gotowych obiektach. Bez problemu umawiamy się na realizację usług koniecznych do wykonania w określonym, odsuniętym w czasie terminie. Przeprowadzamy również czynności w trybie pilnym, np. w przypadku wystąpienia awarii.

Dużym atutem naszej firmy jest również sklep oraz hurtownia sprzętu elektrycznego. Dzięki temu nasza wiedza i doświadczenie istotnie wykraczają poza zasoby, którymi dysponują podmioty konkurencyjne. W A-PRO, oprócz wykwalifikowanego personelu, mamy także niemal nieograniczony dostęp do wysokosprawnego i nowoczesnego sprzętu, a wszelkie elementy instalacji poszukiwane przez naszych klientów, możemy zapewnić w wyjątkowo niskich cenach.

Jeśli chodzi o proponowane przez nas usługi elektryczne Góra Kalwaria jest miastem, gdzie przyjmujemy dowolne zlecenia, skoncentrowane wokół instalacji elektrycznych, przepięciowych, przeciwpożarowych, teletechnicznych czy odgromowych. Poniżej zamieszczamy poglądową charakterystykę najistotniejszych usług z naszej oferty.

Czynności pomiarowe

Aby zapewnić instalacjom elektrycznym bezawaryjność, a ich użytkownikom bezpieczeństwo, należy regularnie przeprowadzać badania okresowe. Jest to jedna z głównych specjalizacji naszej firmy. Pomiary jesteśmy w stanie zrealizować w zakresie przewodów, kabli, układów sterowniczych, wyłączników RCD, a także odbiorników, urządzeń oraz wszystkich pozostałych elementów, które wchodzą w skład danej instalacji.

Zwieńczeniem każdej wykonanej przez nas kontroli jest profesjonalnie opracowana dokumentacja, uwzględniająca m.in. informacje na temat:
• nieruchomości oraz właściciela i użytkowników,
• właściwości sieci elektrycznej, funkcjonującej w danym obiekcie oraz rozlokowania odbiorników obecnych w jej obrębie,
• wniosków z przeprowadzonej analizy instalacji,
• wszelkich dodatkowych kwestii, mających znaczenie w kontekście całościowej oceny badanej sieci.

Dokumentacja sporządzona po przeprowadzeniu pomiarów przez nasz personel, stanowi podstawę do przekazania instalacji elektrycznej do użytku.

Montaż, naprawa oraz wymiana instalacji elektrycznych

Jeśli chodzi o instalacje elektryczne Góra Kalwaria stanowi obszar, w ramach którego jesteśmy w stanie zaoferować Państwu w pełni kompleksową obsługę. Czynności montażowe przeprowadzamy na terenie dowolnych obiektów – domów jednorodzinnych, segmentów, mieszkań, punktów usługowych i handlowych, biur czy budynków użyteczności publicznej. W zależności od specyfiki konkretnego lokalu, przewody możemy układać zarówno na surowej ścianie, jak i w korytach, puszkach i rurkach kablowych.

Bez względu na to, czy zakładamy instalację od podstaw, czy dokonujemy jej wymiany lub naprawy, zawsze dbamy o najwyższy poziom bezpieczeństwa docelowych użytkowników, poprzez zmaksymalizowanie stopnia ochrony sieci przed przypadkowym jej uszkodzeniem. W tym celu stosujemy wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały, pochodzące z naszej hurtowni elektrycznej. Ponadto podczas realizacji zleceń naszych klientów, korzystamy ze sprawdzonych technik pracy oraz nowoczesnego sprzętu, takiego jak np. bruzdownica, pozwalająca nam istotnie zredukować ilość zanieczyszczeń, powstających podczas kucia ścian.

Prace na instalacjach odgromowych i przepięciowych

Instalacje przepięciowe oraz odgromowe są uwzględnione w większości współczesnych nieruchomości. Ich zadaniem jest ochrona obiektu przed ryzykiem wystąpienia wyładowań atmosferycznych oraz minimalizowanie efektów wynikających z przeciążeń sieci elektrycznej.

A-PRO jest w stanie przeprowadzić kompleksowy montaż, naprawę lub wymianę elementów wchodzących w skład instalacji tego rodzaju. Aby zapewnić efektywną ochronę zarówno użytkowników danego obiektu, jak i obecnego na jego terenie sprzętu elektrycznego, wykonujemy m.in.:
• precyzyjne pomiary oraz analizy, obejmujące czynniki takie jak: weryfikacja jakości pracy głównego wyłącznika, metryka instalacji odgromowej czy sprawdzenie poziomu bezpieczeństwa, w przypadku samoczynnego wyłączenia,
• montaż szyn uziemiających,
• uziemienia metalowych przewodów, obecnych w piwnicach i kotłowniach budynków,
• usprawnienia i modernizacje instalacji standardowych oraz wyposażonych w głowicę aktywną.

W formie dodatkowego elementu ochronnego, stosujemy także połączenia wyrównawcze, które skutecznie zabezpieczą instalację nawet wówczas, gdy wszelkie pozostałe systemy zawiodą.

W kwestii takiej jak elektryka Góra Kalwaria to główny obszar naszej działalności. W przypadku jednak większych zleceń lub pilnej potrzeby ze strony naszych klientów, możemy również dojechać do miejscowości sąsiadujących.

Wszystkich z Państwa zainteresowanych współpracą z naszą firmą, gorąco zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami zawartymi na naszej stronie internetowej oraz serdecznie zapraszamy do kontaktu.